Bahar Kümbetli, Eğitim

12. Radyoteknoloji Kongresi Sunumum – Hasta İletişimi

Merhaba!

Oldukça üzgün olmakla birlikte, uzun zamandır arzu ettiğim düzeyde blogumla ilgilenemiyorum. Ancak bu alanı en başından beri kullanma amacım, ziyaretçilerine bir fayda sağlayabilmek, bir paylaşım ortamı yaratabilmekti.

Beni sosyal medyadan takip edenler bilirler, geçtiğimiz Nisan ayında Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği‘nin düzenlediği,  12. Uluslararası Katılımlı Radyoteknoloji Kongre ve Eğitim Seminerleri‘ne konuşmacı olarak katılmış ve ‘Hasta İletişimi’ başlıklı bir sunum gerçekleştirmiştim. Bu hafta içinde sevgili Aydın Kuran’dan Whatsapp üzerinden aldığım mesaj ile sunumumun video formatında Youtube üzerinden paylaşıldığını öğrendim. Haliyle ben de bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim.

Bu vesile ile Indus Danışmanlık’ta tam zamanlı eğitmen olarak çalıştığım günlerde, ‘Yöneticiyi Yönetmek’ başlıklı bir eğitim içeriğini hazırlarken, uygun kaynakça sorduğum Sayın Ahmet Eryılmaz’a, beni Profesör Doktor Kadir Özer’in ‘Gerçekçi Yönetişim’ kitabı ile tanıştırdığı için teşekkür ederim. ‘Gerçekçi Yönetişim’in ardından ‘İletişimsizlik Becerisi’, ‘Ben Değeri Tiryakiliği’,’Üç Psikolojik Soru’ kitaplarını da sırasıyla okuduğum Kadir Bey’e de, üretmeye ve paylaşmaya devam ettiği için çok teşekkür ederim. Remzi Kitabevi’nden geçtiğimiz Mayıs ayında çıkan kitabı ‘Gelişmek için Değişim: Bir Kıvılcım Yeter’i kendime doğum günü hediyesi kabul ettiğimi söylemek isterim. Kitapları kişisel gelişimim ve başka insanların hayatlarına dokunabilmem için bana en temel ilkeleri edindirdi.

Indus_Great_Place_To_WorkÖte yandan gururla paylaşacağım bir haberim daha var! Eğitimcinin Eğitimi’ni kendisinden alarak eğitmenlik hayatıma başladığım Efsun Yüksel Tunç’un, birlikte çalıştığı tüm eğitmenlere kendilerine ait hissettirdiği Indus Danışmanlık bu yıl Great Place To Work Ödülleri’nde “20-50 Best Small Workplaces” kategorisinde birinci seçildi! Avrupa sıralamasında da ilk 20’ye girdi. Bu ünvanın ne kadar hak edilmiş olduğunu merak edenleriniz varsa, Indus’un Beşiktaş’taki ofisine uğrayarak, gerçeği gözlerinizle görmenizi çok isterim. Aynı gün şehir dışında bir etkinliğe katılmam gerektiği için ödülü onlarla birlikte havaya kaldıramadım. Ancak gönlüm hep onlarla bir arada!

Hablemitoglu_İstanbuldaHaberler demişken, sevgili Şengül Hablemitoğlu ‘nun Hablemitoğlu Enstitüsü’nde de güzel gelişmeler var. Bundan böyle HAE Teşvikiye Cad. Ahmet Fetgari Sok. No: 23/3 Şişli adresinde İstanbullu danışanları ile buluşabilecek. Canım Şengül Hocam Yas ve Aile Danışmanlığı konusunda bilgi ve tecrübelerini bundan böyle İstanbul’da da paylaşabilecek.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply